Jimmy Danger o Audio Danger Records a Hydra EP

Obrázek uživatele bio

Znáte ADR?
Že ne?
Přinášíme interview MCho a Rappera a až potom CEO Audio Danger Records - Jimmyho Dangera

 

Zkusme čtenářům trochu přiblížit, kdo vlastně jsi, co děláš a odkud by tě mohli poznat.
Jsem především MC a Rapper a až potom CEO Audio Danger Records. Rozhodně už jen proto, že rap je mnohem větší zábava, než jakýkoliv management.. No a kdybychom se v tom měli vrtat víc, tak jsem taky rezidentní MC pro rakouskou Switch crew, slovenskou Trident crew a nemůžu se nepochválit, že pravidelně hostuju i DJs na nejznámější a jedné z nejstarších klubových nocí v UK, a tou je Warning. Zahrál jsem si s Andy C, Hazard, Subzero, Serial Killaz, The Prototypes, Brookes Brothers a mnoho dalšími skvělými DJs.

Mnoo, MC-kování v UK a v Rakousku přirozeně chápu. Ale proč slovenský Trident? Jak se to vlastně stalo?
Hahahaaa, já věděl, že se na to zeptáš. No je to přece úplně jasné. Na Slovensku je kopec krásné přírody. A já miluju přírodu. Hlavně tu se dvěma nohama. Tak jsem si jednu takovou ochočil a jsem tady! :D
No a potom mi psala Beaty, jestli prej nechci do Tridentu, a já, že jo! A bylo to..

Tak začneme klasicky. Čau, jak se máš Jimmy? Jaký byl víkend
Cuuuuuu (= cool) :D
Konkrétně tento víkend jsem si fakt užil. Hory, snowboardovačka, potom volný víkend, konečně.. :D

 

Vypadá to tak, že jsi zapálený umělec, který se opravdu nenudí. :) Mohl bys nám povykládat více o Audio Danger Records?
Audio Danger Records jsem založil v roce 2010 a jako jeden z mála labelů se věnujeme širšímu spektru subkultur. Původně to byl Drum and Bass, Hip Hop a Dub Step, ale dodnes jsme s dubstepem ani nezačali, protože o něj velmi rychle přestal být zájem a nikdy se nám do rukou nic pořádneho nedostalo, tak jsme zůstali jen u hiphopu a dnb.
Mno a takovou tou hlavní úlohou ADR labelu je zviditelnení začínajících umělců a dát jim prostor vyrůst na scéně. V podstatě jsme takový předskokan pro velké Labely.

To je velmi pěkné a šlechetné poslání. Koho známého se vám takto podařilo vypustit do světa?
Tak například jeden z našich úplně prvních releasů je od kluků jménem Sensa and Haste, což jsou vlastně  Hybrid Minds, dále Cabbine Fever, což jsou Voltage a Malachi, Utah Jazz, nebo například Foxrox and Geetox, kteří díky ADR udělali track se Sigmou,..
A co se MCs týká, tak určitě znáte jména jako INJA (tomu nedávno na Hospital records vyšel track s producentem jménem Serum - Blow them away), nebo MC AZZA, se kterým jsme udělali track The Damn Guy.

Super, tak to musíš být na kluky pyšný.
Tak to teda jsem! A i nadále jim držím pěsti!!

Hele, a kdo další je do chodu Audio Danger Records zapojen a co takového chystáte v tomto roku?
Jak jsem už říkal, jsem tady kvůli přírody a nejsem velký fanda managementu, takže mi s řízením labelu začala pomáhat moje polovička Mila_mila207. Mno a tento rok, co se muziky anových projektů týká, vypadá velmi slibně.
Momentálně připravujeme release už 3-tího vydání ze série Hydra EP, na kterém se podílí producenti Coda, T>I, Masker, TrendR a Ruxim - malé preview na našem youtube kanálu a venku to bude od 13. března 2017 excluzivně na beatport.com, a pak full release 27.března 2017.
Toto musíme náležitě oslavit, takže RELEASE PARTY jsme tentokrát naplánovali v Bratislavě ve spolupráci s Trident.sk crew. Je nám ctí hostit celý stage při příležitosti oslav 15 let Critical Sound v Refinery Gallery, takže se můžete těšit na pořádný náklad na Audio Danger Rec. Stage! 3:) Line Up jsme zrežírovali převážně z artists, kteří jsou s ADR nějakým způsobem spjati, takže národnostní mix bude sestávat z UK, AT, D, SK a CZ DJs a MCs. Určitě se přijďte podívat, info tady - http://www.trident.sk/CRITICAL/.
K této příležitosti jsme nechali vytvořit i novou kolekci merche, kterou nám nalajnoval náš hiphopový člen Skuff. Už za pár dní ji najdete na dnbwear.eu.
Další měsíc je potom ve znamení RED-I. Ten produkuje tolik, že potřebuje vlastní sólo EP. :D
Upsali jsme taky jednu kapelu ze Slovenska, na jejichž release se velmi těším. Nechte se překvapit..
V tomto týdnu nám vlastně taky poběží ADR pulhodinový mix v alternativních rádiích ve třech státech, který jsem nahrál společně s Maskerem.
Čeká nás i hledání nových talentů, takže jestli, ty kdo to čteš, produkuješ, rapuješ nebo zpíváš, dej nám o sobě určitě vědět.
A potom v průběhu roku další Hydra EP, moje hiphopové EP, nějaké další parties a vlastně,... vždyť pak o nás ještě uslyšíš..

Hydra EP, kterého release je už za dveřmi, bude už 3-tí díl v pořadí, jestli se nepletu. Řekni nám, jak tato série vznikla a proč název Hydra?
Jednou jsme s klukama po tákhle velkém brku přemýšleli nad výstižným názvem a došli jsme na tuto mýtyckou potvoru. Tak jako má Hydra mnoho hlav a vůbec není jednoduché ji zabít, tak i tento projekt nabízí mix subžánrů a měnící se sestavu producentů,.. Hydra je prostě Danger animal, jako naše hudba :D HAHAHAHA
Úplně první Hydra zněla nějak takhle a definoval bych ji jako #OldSchoolJumpUpIndustrialFuturisticSpaceMusic.

Hahaha, dík teda za vysvětlení.. Zkus nám prosím tě ještě víc povykládat o blížícím se releasu třetího Hydra EP. Kdo na něm figuruje a jaké má tento díl poselství?
Tento dil je zaměřený více na jumpupovou stránku audio danger music.. Široké spektrum jump upu, mladí i staří producenti, etablovaní producenti, tak jako i úplní nováčci (kteří ale ovšem mají co ukázat), UK/AT.
Co se konkrétně týká producentů, kteří tvoří Hydra EP part 3, jsou to všechno víceméně dlouhodobá přátelství a všechny spolupráce jsou založeny na důvěře a společných cílech. Konkrétně třeba Coda je hlavou Switch! Records a vydává u mně a ja zase registruju hudbu pro jeho label.. :D Jsme jak bráchové..
T>I je taky letitý přítel, kterého jsem potkal na Warning-Cambridge. Pochází z Norwitch. Není velmi známý mimo UK, drží se pořád ne tolik komerční strany scény a produkuje proto, že miluje dnb. Vydává na labelech jako je Innerground records, Co-lab, Playaz. Je pravdě podobně oblíbeným producentem tvého oblíbeného producenta a jeden z nejlepších producentů v UK pro svoji práci s perkusiemi a subbassy.
Masker je zase naopak úplně nový člen Audio Danger rodiny a Whipped up track na Hydra EP je jeho uplně první release. Znám ho od producenta, který se jmenuje RED-I a produkuje tak moc, že jsem mu radši dal prostor pro solo EP, které bude releasnuté v březnu..
TrendR je mladý nadějný rakušák, kterého mi představil Coda. Co je v něm je slyšet v tracku Drained.
Ruxim studuje music technology, produkuje a můj kamarád, jeho profesor, mi doporučil jeho hudbu, takže určitě taky nepřehlédněte track s názvem Mistakes.

Mno a mám na tebe ještě jednu vážnou otázku.. 3:)
Kdyby ses mohl proměnit na jakékoliv zvyřátko, v co by ses proměnil ty?
Hahahaa, tak to vím úplně přesně. Byl bych kočka, kterou vlastní bohatý stoner, jenž miluje kvalitní hudbu a kvalitní weeed a pro svoji číču nechává vařit to nejlepší jídlo. Vlastně bych chtěl být moje kočka. Ja jen nejsem bohatý a nějakého boháče budu muset sehnat.. :D

A na závěr ještě nějaké shouts a big ups pro fanoušky, čtenáře a kolegy..?
Velký shout patří Katovi, Ffractalovi, Beaty a celé Trident crew. Big up Let it Roll Slovakia, Solid Festival, Wyro a celý projekt Drum and Bass Wear, můj velmi dobrý kámoš Ross z Cambridge Mastering Services. Pete, Barrington and the gang at Warning in Cambridge, T>I a the Rumble/Color squad, Coda, Pandora a celý Switch!, vlastně celá vídeňská banda. My Super Mega Bad homies a všichni kdo maji rádi Audio Danger Records. A konečně díky všem lidem z jumpup.cz. ONE LOVE   

TEXT: mila_mila 207

Další zajímavé čtení:
https://breakbeat.co.uk/features/jungle-book/jamies-jungle-book-roulette-part-five/
https://breakbeat.co.uk/interviews/linking-international-mila_mila-207/