Lék na hlasitou hudbu

Obrázek uživatele bio

Rock, EDM, Hip Hop, Drum and Bass, Country nebo ať je to cokoliv co posloucháte, milujete živá vystoupení. Ale někdy živá vystoupení Vám Vaši lásku neopětuji. Hlasitý poslech hudby může vést k trvalému poškození sluchu.

V ČR je zhruba půl milionů lidí sluchově postižených. Čtvrtině z nich k tomu přispělo jednorázové nebo opakované vystavování se vysoce hlasitým zvukům během delšího časového období. Toto poškození postihuje mikroskopické vlasové buňky uvnitř hlemýždě v uchu. Tyto buňky reagují na mechanické zvukové vibrace a posílají elektrický signál do sluchového nervu. Různé skupiny vlasových buněk jsou odpovědné za různé frekvence. Zdravé lidské ucho může slyšet různé frekvence od 20Hz do 20.000Hz. Časem mohou být vlasové buňky poškozeny nebo zlomeny. Pokud je velká skupina z nich zničená, projevuje se to ztrátou sluchu. Oblast vysokých frekvencí v hlemýždi je často poškozená zejména hlasitou hudbou.

Nebudete ale sedět doma, obětovat svoji zábavu, když v pátek v Crossu vystupuje Dj Hazard a už za měsíc je Let It Roll. Můžete si užívat hudbu s hudebními špunty do uší. „Na fesťák se špunty? :D“. Kdo se směje naposled,… Tyto mini ucpávky tlumí hlasitost hudby, aniž by nějak poškodily její kvalitu. A jako bonus budete schopní slyšet věci, které chcete slyšet. Jako například hudbu a konverzaci. Dokonce mnohem lépe než jste si mysleli, že můžete. Používejte špunty teď a předejděte problémům se sluchem spojených s hlasitou hudbou později. Nejsou to jen špunty do uší. Je to životní styl.

 

www.earplugs.cz